Order of Malta

Aktualności

16.06.2017 -18.06.2017 – XI Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Barczewo

30/06/2017 


Wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej nie tylko szkolą innych, jak ratować życie ale i sami doskonalą swoje umiejętności. W dniach 16-18 czerwca 2017 czwórka wolontariuszy oddziału Kęty: Joanna Markieton, Łukasz Markiel, Mariusz Biesok i Anna Bogacz pod opieką ratownika medycznego Bartłomieja Iskierki uczestniczyła w XI Ogólnopolskich Mistrzostwach w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy organizowanych w Barczewie przez OSP Barczewo.

32 drużyny z całej Polski zmierzyły się z różnymi zadaniami sprawnościowymi i medycznymi. Ratownicy udzielali pomocy m.in. poparzonemu nastolatkowi, nowonarodzonemu dziecku, ofierze gwałtu, postrzelonemu włamywaczowi, mechanikowi, który uległ wypadkowi w warsztacie, starszemu mężczyźnie z zawałem serca, robotnikowi budowlanemu przygniecionemu przez element demontowanej konstrukcji, rannemu rowerzyście czy nożownikowi- samobójcy. 16 scenariuszy bardzo realistycznych wypadków było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie nasza załoga zajęła 12 miejsce. „ Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przygotować się do tego wydarzenia. To dla nas pierwsze tego typu zawody. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego rezultatu, choć to nie on jest najważniejszy. Zdobyte tutaj doświadczenie na pewno pomoże nam jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania w codziennej pracy.”- mówią wolontariusze i już po cichu planują start w przyszłorocznej edycji Mistrzostw.