Order of Malta

Aktualności

24.01.2016 II edycja Ogólnopolskich Paramistrzostw w udzielaniu pierwszej pomocy

25/01/2016 


W dniach 24 – 26 stycznia bieżącego roku odbyła się kolejna już II edycja Ogólnopolskich Paramistrzostw w udzielaniu pierwszej pomocy. Podobnie jak w ubiegłym roku gospodarzem było Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku.

Wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej oddziału Kęty zostali poproszeni o wsparcie, tak jak podczas pierwszej edycji. Nasza rola polegała głównie na logistycznym przygotowaniu zadań nocnych, transporcie niepełnosprawnych do tych zadań, jak również poprzez wsparcie wolontariuszy

w pozoracji. Nasi ratownicy medyczni zostali zaproszeni, jako sędziowie Paramistrzostw.

Za cały wkład w organizację zawodów zostaliśmy wyróżnieni maskotką w postaci kropli krwi klubu HDK przez Panią Irenę Chumięcką, przewodniczącą Klubu Niepełnosprawnego Honorowego Dawcy Krwi PCK „Dar Życia” przy Oddziale Rejonowym PCK w Bielsku-Białej.

Zakończenie Paramistrzostw 26 stycznia w Parkhotelu Vienna w Bielsku – Białej poprzedziło rozpoczynające się w tym dniu XI Zimowe Międzynarodowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym organizowane przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe. O tym w kolejnym artykule.

Tekst: Mariusz Zawada
Zdjęcia: Piotr Zuziak, 2 Paramistrzostwa Szczyrk; Katarzyna Gogler; Polska Grupa Ratownictwa Medycznego