Order of Malta

Aktualności

30.11.2017 Maltański Wolontariat Młodzieżowy doceniony w programie TESCO „Decydujesz, pomagamy”!

30/11/2017 


30 listopada wolontariusze Kęckiego oddziału Maltańskiej Służby Medycznej odebrali z rąk kierownictwa sklepu TESCO w Brzeszczach czek, potwierdzający przyznanie grantu w programie „Decydujesz, Pomagamy”. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu Maltańczycy będą mogli zrealizować swój pomysł na program długoterminowego wolontariatu dla młodzieży ze szkół średnich w swoim regionie.

Program „Decydujesz, pomagamy” ma na celu wsparcie lokalnych organizacji, które chcą zmieniać na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Inicjatywa swoim zasięgiem objęła całą Polskę, podzieloną na 125 mikroregionów. W każdym z nich został przyznany grant w wysokości 5000 zł. O tym, która organizacja otrzyma dofinansowanie zdecydowali mieszkańcy w otwartym głosowaniu, które odbyło się w październiku we wszystkich sklepach sieci TESCO. Maltański Wolontariat Młodzieżowy zdobył 18344 głosy, tym samym zwyciężając w swoim mikroregionie.

 

„Pomysł Maltańskiego Wolontariatu Młodzieżowego zrodził się w Kętach już dawno, teraz mamy szansę go zrealizować!”- cieszą się wolontariusze. Oprócz tradycyjnego kursu pierwszej pomocy zaplanowaliśmy mini szkolenie z promocji, fundraisingu oraz planowania i zarządzania wydarzeniami. Zdobyte podczas szkolenia umiejętności nowi wolontariusze wykorzystają, organizując nietypowy Dzień Wagarowicza w swoich szkołach. Będzie też czas na zabawę i integrację: między innymi podczas wspólnego kolędowania czy wyjścia w góry.

Jestem dumny z moich wolontariuszy, że sami przygotowali i zaplanowali ten projekt. Dziękuję Michałowi Rżysko za wsparcie merytoryczne i pomoc w wypełnieniu aplikacji. Cieszę się, że dzięki wsparciu z programu możemy szerzyć działalność Maltańskiej Służby Medycznej i angażować młodych ludzi z potencjałem„- mówi Mariusz Zawada, Komendant oddziału Kęty.

 

Zapraszamy do śledzenia relacji z projektu na profilu oddziału Kęty na Facebooku (@msmkety) oraz na stronie internetowej Fundacji.

Więcej informacji o projekcie

anna.bogacz@zakonmaltanski.pl