Order of Malta

Aktualności

3.12.2016, 5.12.2016 Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – 3 XII oraz Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – 5 XII

03/12/2016 


prezydent_naglowek

Sopot, 3-5 grudnia 2016

 

List  z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych – 3 XII

oraz Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – 5 XII

 

 

Na początku grudnia, tradycyjnie, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W działalności Zakonu Maltańskiego związek osób niepełnosprawnych i wolontariuszy jest ścisły, a nasze credo dodatkowo podkreśla powołanie do pomocy potrzebującym. Aktywność na tym polu jest realizacją i wypełnieniem sensu przynależności do naszego Związku.

 

W tym roku, dzięki młodzieży maltańskiej doszło do szczególnego spotkania tych dwóch grup. Byliśmy gospodarzem międzynarodowego obozu integracyjnego dla młodzieży niepełnosprawnej. Mała Malta gościła pod Krakowem ponad 500 osób z 24 krajów. Młodzi wolontariusze zdobyli doświadczenia, pozawierali przyjaźnie, zrobili kolejny życiowy krok w dobrym kierunku i to będzie procentowało w ich życiu. Również niepełnosprawni skorzystali z tego wyjątkowego, międzynarodowego zjazdu, ufam, ze przez ten czas zapominali o trudach swojego życia.

Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, również na co dzień, tworzy płaszczyznę do działania z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Nasze Fundacje są świetnie zorganizowane i każdy może dołączyć do współpracy. Poza tym wszelkie dzieła pozyskujące finansowanie, jak koncerty, aukcje, bale, akcje sportowe, są atrakcyjną i nowoczesną przestrzenią dla aktywności. Przed nami Opłatek Maltański, który w tym roku obejmie swoją ideą 29 miast w Polsce.

 

Składam serdeczne podziękowania osobom niepełnosprawnym za ich modlitwę, uśmiech, za słowa wsparcia kierowane do innych, którzy szukają motywacji do pokonywania własnych barier i ograniczeń. Dziękuję wolontariuszom za ich pracę i świadectwo.

 

Aleksander  Tarnowski

Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich