Order of Malta

Aktualności

Uroczystości pogrzebowe Ś.P. dr Bogumiły Gizy

15/12/2020 


Z wielkim bólem zawiadamiamy o śmierci wieloletniej Wolontariuszki Pomocy Maltańskiej – Maltańskiej Służby Medycznej Pani dr Bogumiły Gizy.
Pani Bogumiła Giza urodziła się 10 czerwca 1942 roku w Krakowie.
Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Krakowie ukończyła w maju 1965r. Uzyskała stopnie specjalizacji z chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej oraz organizacji służby zdrowia.
Od samego początku (tj. 1990r) brała aktywny udział w tworzeniu zrębów nowo powstającej organizacji Pomocy Maltańskiej pełniąc de facto funkcję Lekarza Naczelnego..
Uczestniczyła jako lekarz w zabezpieczeniach medycznych Pieszych Pielgrzymek Krakowskich do Częstochowy w latach od 1987 do 2002. Ponadto zabezpieczała pod względem lekarskim liczne akcje prowadzone przez Maltańską Służbę Medyczną – Pomoc Maltańską ( MSM- PM) w tym uroczystości w Kalwarii Zebrzydowskiej,  Kongres Rodzin Katolickich w Warszawie oraz wszystkie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.
Po sformalizowaniu się struktur MSM – PM była sekretarzem Zarządu Głównego przez prawie 3 lata.
W 1996r otrzymała Złoty Krzyż „Pro Merito Melitensi” , a w 2010 otrzymała Wielki Krzyż Pro Merito Melitensi nadane przez kolejnych Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego. W styczniu 2010r otrzymała Srebrny Medal Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej od kardynała Stanisława Dziwisza.
Msza Święta oraz uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 16 grudnia 2020 roku o godzinie 14.20 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Cześć jej pamięci ! Niech spoczywa w pokoju wiecznym Amen.